Kargo Takip

Aşağıdaki alana sipariş numaranızı girerek kargonuzun son durumunu kontrol edebilirsiniz.

Sipariş Numarası

MNG Kargo Çağrı Merkezi: 444 06 06

Yardım

Sıkça Sorulan Sorular

Hesabım bölümünde "Kişisel Bilgileri Düzenle" sekmesine tıklayarak şifreni değiştirebilirsin.
Giriş sayfasında "şifremi unuttum" butonuna tıkladıktan sonra sistemimize kayıtlı olan e-posta adresinizi girerek, ilgili bilgiye ulaşabilirsiniz.
Kredi kartı ödemeleri, güvenli bir SSL-Şifreleme üzerinden ödeme hizmet sağlayıcımız ve anlaşmalı olduğumuz bankalara gerçekleştirilir. Kişisel ödeme bilgileriniz (hesap numarası veya kredi kartı numarası) kesinlikle Lukapu'da saklanmaz veya üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.
Hesabım / Adreslerim bölümüne hediye göndermek istediğiniz kişinin adını ve adresini girebilirsiniz. Sipariş verirken de teslimat adresi olarak bu adresi seçmeniz gerekir. Bu durumda hediye Lukapu’nuz teslimat adresine, faturası fatura adresinize teslim edilir.
Sağ üst köşede bulunan hesabım bölümünde "Projelerim" sekmesinde daha önceden tasarladığınız projelerinizi bulabilirsiniz. Projenizi seçip "satın al" düğmesine tıklayarak sipariş verebilirsiniz.
Elinizdeki kupon kodunu, ödeme bilgileri sayfasında ‘Kupon Kodu’ alanına girmeniz yeterli. Kupon kodunun karşılığı, otomatik olarak ürün fiyatından düşüyor.
Firma : Kiralamaca Bilişim Teknolojileri San. Ve Tic. A.Ş. QNB Finansbank - 4.Levent Şubesi Hesap Numarası : 16579821 IBAN Numarası : TR66 0011 1000 0000 0016 5798 21
Lukapu’da 3, 6 ve 9 taksit seçeneği bulunmaktadır. Ödeme işlemini kredi kartı ya da havale ile yapabilirsiniz. Havale ile ödemeyi seçtiğinizde hesap bilgileri ‘Mesafeli Satış Sözleşmesi ve Önbilgilendirme Formu’nu doldurduğunuzda çıkar. Belirtilen IBAN numarasını kullanarak ödemenizi yapabilirsiniz. Dekontunuzu lütfen destek@lukapu.com’a göndermeyi unutmayınız.
Ürününüzü tasarım alanının sağ üst tarafında bulunan Paylaş butonu ile paylaşabilir hatta birlikte tasarlamak için arkadaşlarınızı da davet edebilirsiniz.
  • - İstediğiniz yere yazı ekleyebilirsiniz
  • - Fotoğraflarınızın renk ayarlarını yapabilir, filtreler ekleyebilirsiniz
  • - Sayfaları etiketlerle (clip art) renklendirebilirsiniz
  • - Fotoğraflarınıza çerçeve ekleyebilirsiniz
Lukapu sizin için bir sürü hazır tasarlanmış tema sunar. Hazırlayacağınız fotokitabın konusuna göre bu temaları seçebilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğraflar temaya otomatik yerleşir. Sistemde hazırlayacağınız ürünü seçtikten sonra hazır temalar otomatik olarak karşınıza çıkar. Seçtiğiniz temayı sonradan değiştirebilirsiniz ya da kişiselleştirebilirsiniz.
Sol tarafta fotoğraflarınızın üzerinde kaç kere kullanıldıkları sol alt köşesinde yazmaktadır.
Lukapu’da her ürün tamamen sizin hazırlamanız ile oluşur ve el değmeden baskıya alınır. Bu nedenle Lukapu’larınıza herhangi bir müdahale yapamıyoruz. Lukapu’nuz sipariş verdiğiniz şekliyle elinize ulaşacaktır.
Fotoğrafların üzerindeki ünlem işaretleri fotoğrafların çözünürlüğünün düşük olduğunu ve bu nedenle baskıda iyi çıkmayabileceğini gösteren bir uyarıdır. Bu uyarıya sahip fotoğraflarınızı kullanmak istiyorsanız, fotoğraflarınızın sol alt köşesinde bulunan yüzde (%) oranı, yeşil olana kadar fotoğrafınızı küçültmenizi tavsiye ederiz.
Projenize başladıktan sonra sistemimiz otomatik olarak sizden fotoğraflarınızı yüklemenizi isteyecektir. Projenize devam ederken istediğiniz zaman sol üst koşede bulunan “Fotoğraf Yükle” butonuna tıklayarak yeni fotoğraf yükleyebilirsiniz. Fotoğraflarınızı PC veya MAC klasöründen, CD ya da flashdiskten aktarabilirsiniz. Facebook, Instagram, Flickr gibi sosyal ağlardaki fotoğraflarınızıda kullanabilirsiniz.
MNG Kargo ile çalışıyoruz. Dilediğinizde 444 06 06 no'lu numarasından MNG Kargo'ya ulaşabilirsiniz.
Basım ya da ciltleme hatası olduğunu düşünüyorsanız, destek@lukapu.com adresine lütfen hatayı gösteren bir fotoğraf ile e-posta gönderin. Eğer basım ya da ciltleme hatası varsa hatasız olarak hazırlayıp tekrar gönderelim.
Lukapu ürünlerinin tasarımı ve içeriği müşteriye özeldir. Kişisel bir ürün olduğu için iade alamıyoruz. Sadece baskıdan kaynaklı hataları iade alıyoruz.
Siparişiniz en geç 10 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir. Kargo ücretleri fiyatlarımıza dahil değildir.
Sadece fotoğraf göndererek fotokitabınızı bizim tasarladığımız bir sistemimiz malesef yok.
Sayfaları 170gr. birinci kalite yarı mat kuşe kağıttan üretilir. Kapak ise 3mm sert mukavva olup isteğe göre parlak veya mat laminasyon seçebilirsiniz.
Fotokitaplarda toplu sipariş indirimlerimiz mevcuttur. 5-9 adet arası %10 10-24 adet arası %15 25-49 adet arası %20
Aşağıdaki rakamlar o ürün için minimum fotoğraf sayısını gösterir. Daha çok fotoğraf hazırlarsanız daha rahat edersiniz. Foto-Kitap: en az 26 Fotoğraf seçin Takvim: en az 13 fotoğraf seçin Akordeon Kitap: tam 8 fotoğraf seçmelisiniz Poster: 1-10 arası fotoğraf seçmeniz tavsiye edilir Fotoğraf Baskı: İstediğiniz kadar ama en az 10 adet sipariş vermeiniz tavsiye ederiz çünkü kargo ücreti eklenecektir.
Bir sayfaya ister 1 fotoğraf ister 10 fotoğraf koyabilirsiniz. Fotokitaplarımız minimum 24 sayfadan başladığı için (buna arka ve ön kapağı da eklersek 26 sayfa) hazırlamaya başlamadan önce en az 26 fotoğrafınızı seçmenizi öneririz.
Lukapu hazırlamak için tasarım bilgisine ihtiyacınız yoktur. Program indirimeden, tamamen online olarak siparişinizi hazırlarsınız ve biz size basıp yollarız. Sistemimiz hem Windows hem de MAC’lerde sorunsuz çalışır. Lukapu’yu herkes kolayca hazırlayabilsin diye yarattık. Lukapu tasarlamaya buradan hemen başlayabilirsiniz (link). Mobil cihazlar için ise pratik fotokitap uygulamamız LukaBUKA’yı ücretsiz indirebilirsiniz (link).
Önce fotoğraflarınızı seçin ve bir dosyada toparlayın! Herhangi bir Lukapu ürünü tasarlamanın ilk adımı fotoğraf seçmektir. Kullanacağınız fotoğrafları bir dosyada toplayıp sonra hazrlamaya başlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz: Foto-kitap nasıl hazırlanır? (link)