Ya tam çıkış anında düşersem?
Tabii, aslında bu imkansız değil. Örnekleri de var. O yüzden dikkat! Merdiven inerken dengenizi kaybedebilirsiniz, kır düğününde topuğunuz çime saplanabilir, biri eteğinize basar ve dengenizi kaybedebilirsiniz. Aman dikkat!
Lukapu

Gerginim. Çok gerginim.
“Sevgilimi çok seviyorum. Onunla hayatımı birleştireceğim için de çok mutluyum. Fakat açıklayamadığım bir şekilde gerginim. Ya olmazsa, ya yapamazsak?” Merak etmeyin, yalnız değilsiniz. Belki de normal olan böyle düşünmektir…
Lukapu

Herkesi öpmek zorunda mıyım?
Evet. Keşke bu sorunun cevabı hayır olsa, ancak evet. Bu nedenle öpme işini, nikahtan sonraya bırakın. Makyajınız da bozulabilir. Biraz yorucu, fakat bu faslın ardından gelecek eğlenceyi düşününce, sakinleşiyor insan.
Lukapu

Nişanlım gelinliğimi beğenecek mi?
Aksi mümkün mü sizce? Heyecandan ne gördüğünün farkında olacak mı? Ayrıca bir gelinin beğenilmemesi mümkün mü? Endişenizde haklısınız Sadece gelinlik değil. Saç ve makyaj konusunda da endişeleniyor insan. Fakat emin olun, yersiz bir endişe.
Lukapu

Nikah memuru gecikir mi?
Evet, gecikebilir. Başınıza gelecek en kötü şey, 10-15 dakika beklemek. Bunun için de üzülmeye gerek yok. Gecikebilir, gelemeyebilir. O zaman da zaten mutlaka bir başka yetkili gelir. Sakin olun…
Lukapu

Tabii sorular bunlarla sınırlı değil ki?

• Ya ilk dansta şaşırırsam?
• Ya gelinliğim kirlenirse?
• Ya söyleyeceklerimi unutursam?
• Ya heyecandan bayılırsam?
• Ya fotoğrafçı güzel pozlar yakalayamazsa?
• Ya havuza düşersem?

Bu sorular bitmez…

sevgili_kayinvalidem